Aktivity v Litoměřicích

Snažíme se, abyste v našem penzionu našli veškerý luxus, který potřebujete pro kvalitní relax. Kdybyste ale chtěli opustit pohodlí svého pokoje a poznávat blízké či vzdálenější okolí, rádi se s vámi podělíme o několik tipů.

Středověký vinný sklep

Zábava

Pochází z roku 1223 a nachází se v bývalém dominikánském klášteře. Prohlídku můžete spojit s ochutnávkou a nákupem litoměřických vín. Asi nejproslulejším z nich je známkové víno Radobýl.

Hrad Litoměřice

Zábava

Tato gotická perla se nachází v samém srdci Litoměřic – jen pár desítek metrů od Mírového náměstí. Najdete zde mimo jiné expozici českého vinařství a během prohlídky můžete litoměřická vína také ochutnat. 

Historické sklepy

Zábava

Ve středověku měřilo litoměřické sklepení několik kilometrů a i dnes patří k těm nejrozsáhlejším v České republice. Prohlédnout si můžete 366 metrů dlouhou část sklepů, které jsou zároveň lapidáriem Oblastního vlastivědného muzea v Litoměřicích.

Káva s párou

Zábava

Nechejte na sebe dýchnout atmosféru prvorepublikové železnice a ještě si přitom vychutnejte výběrovou kávu. V čekárně bývalého nádraží Litoměřice město si dále můžete prohlédnout parní lokomotivu a pokochat se nádhernými výhledy na Litoměřice.

Podzemní nacistická továrna Richard

Zábava

V dole Richard se nejprve těžil vápenec. Během druhé světové války v něm nacisti vybudovali tajnou továrnu pro zbrojní průmysl. V průběhu necelého roku zde v nelidských podmínkách zahynulo 4 500 vězňů.

Labská stezka

Výlety

Tato dálková cyklotrasa měří úctyhodných 1 300 kilometrů a provede vás od pramene Labe až po jeho ústí do Severního moře. Jednou z nejoblíbenějších částí tohoto cyklomaratonu je trasa Praha–Drážďany, která protíná také Litoměřice.

Památník Terezín

Výlety

Neradostné okamžiky českých dějin si můžete připomenout v Malé pevnosti, která za 2. světové války sloužila jako věznice pražského gestapa, a také v muzeu terezínského ghetta.

České středohoří

Výlety

Toto pohoří sopečného původu nabízí výlety na stovky zajímavých míst. Mezi ty nejvyhledávanější patří hora Milešovka, rozhledna na kuželovité hoře Lovoš nebo kouřící hora Boreč, která nikdy nezamrzá.

České Švýcarsko

Výlety

Necelou hodinku jízdy od Litoměřic se můžete toulat spletitou sítí roklí plných pískovcových skal, kochat se slavnou Pravčickou branou a zdolávat řadu skalních hradů.

Úštěk

Výlety

Toto malebné městečko opravdu stojí za návštěvu. Okouzlí vás tu vysoká koncentrace architektonických a historických pamětihodností. K těm nejznámějším patří ptačí domky, synagoga, Pikartská věž, budova děkanství nebo štítové domy na náměstí.

Hrady a zámky

Výlety

V okolí Litoměřic jich najdete skutečně hodně. Pokud patří návštěva těchto dávných sídel mezi vaše oblíbené činnosti, určitě byste se měli podívat alespoň na zříceninu hradu Házmburk a zámky Libochovice a Ploskovice.

Kafe doma

Restaurace

Kavárna, RAW dezerty, BIO čaje...

Tandoor

Restaurace

Skvělá nepálská a indická kuchyně.

Radniční sklípek

Restaurace

Vinárna a restaurace ve stylovém sklepení. Vaří chutnou českou klasiku i světové speciality.

Gurmánie 

Restaurace

Dobrá italská kuchyně a burgery.

Street sushi

Restaurace

Bistro s oblíbeným japonským pokrmem.