O penzionu

Pan a paní domácí

Ahoj, my jsme Karel a Hanka a spolu vedeme náš rodinný penzion Dubina.
Se svým podnikáním jsme začali před 11 lety a po celou dobu se snažíme svým hostům poskytnout takové zázemí, jaké je milé i nám.
I díky tomu se za námi naši hosté rádi vrací – ať už za ubytováním nebo za našimi akcemi. Pojďte zjistit víc.

Romantika historického centra

Klidné prostředí rodinného penzionu umístěného na úpatí Dómského pahorku nedaleko centra města nabízí příjemné ubytování v šesti pokojích s překrásným výhledem na historickou část města. Domácké prostředí penzionu poskytuje hostům veškeré pohodlí při návštěvě královského města Litoměřice i při poznávání přírodních a kulturních krás okolí. Podle prestižního britského cestovatelského webu Culturetrip.com patří Litoměřice mezi desítku nejkrásnějších měst, která stojí za to v Čechách navštívit.

Pohled na Penzion Dubina z parkánů

Nádech historie i kousek přírody

Na své si u nás přijde milovník historie, kultury i přírody. Z oken podkrovních pokojů je překrásný výhled na parkány, které jsou součástí hradebního opevnění města a na radniční věž ve tvaru kalicha. Na náměstí najdete řadu nespočet historických budov, na Dómu pak barokní katedrálu sv. Štěpána.

Pokud chcete utéct ruchu civilizace, pouhé dvě minuty chůze od penzionu jsou dva ostrovy. Střelecký s velkým parkem, travnatou plochou a letním kinem, a Střelecký s koupalištěm a lezeckou stěnou.

Rodinný penzion se sportovním duchem

Protože se od mládí věnujeme turistice, horolezectví a vodáctví, rozhodli jsme se v tomto duchu dát penzionu sportovní ráz. Ve dvorku uprostřed penzionu máme devítimetrovou umělou horolezeckou stěnu. V naší půjčovně si můžete vybrat vybavení pro lezení na umělé stěně i v horách. Půjčujeme i vodácké vybavení, nafukovací rafty a kánoe. Chodby penzionu jsou vyzdobené kreslenými vtipy s lezeckou a vodáckou tematikou a vzhledem k blízkosti Labské cyklostezky zde nechybí ani kreslené cyklistické desatero.

Terasa Penzion Dubina

Cyklisté vítáni

Jsme držiteli certifikátu “Cyklisté vítáni”., tzn, že jsme schopni poskytnout projíždějícím cyklistům standardně takové služby, na jaké jsou při svých cestách zvyklí.
V přízemí objektu máme úschovnu pro min. 14 kol se čtyřmi nezávislými elektrozásuvkami pro dobíjení elektrokol. Samozřejmostí je zapůjčení pumpičky na kola, opravného materiálu, mazání a nářadí na opravu.  Ve společenské místnosti jsou k dispozici mapy a průvodci po okolí včetně pevného počítače s doporučením vhodných cyklistických tras. V podkroví penzionu je pro cyklisty k dispozici pračka se sušičkou.

Virtuální prohlídka

Prohlédněte si penzion

Totální rekonstrukce objektu

Z původního objektu, rekonstruovaného v letech 1995 – 1997, zbyla pouze čelní zeď se vstupem do domu. Vnitřní vestavba je postavena zcela nově od základů a oproti původní dispozici domu bylo navíc přistaveno do dvorku nové křídlo, kde jsou nad sebou umístěny tři pokoje s vlastním sociálním zázemím. Podkroví bylo upraveno jako obytné a jsou v něm umístěny tři podkrovní pokoje s vikýři  a společným sociálním zázemím. Devítimetrová opěrná zeď k Dómskému pahorku byla využita jako umělá lezecká stěna pro zábavu a zdokonalování lezeckých dovedností návštěvníků penzionu.

Labská cyklostezka

Labská stezka (EuroVelo 7) patří k nejpopulárnějším dálkovým cyklotrasám v Evropě. Od Severního moře až do Špindlerova mlýna vede podél řeky Labe a měří 1.190 km. Starobylé královské město Litoměřice je pro projíždějící cyklisty vítanou zastávkou na přenocování a prohlídku města. Nabízí nespočet restaurací, kaváren, vináren i kulturních zážitků po celou cyklistickou sezonu. V roce 2017 získal Labská stezka  titul “Nejlepší turistický produkt”.

Videa

Kde jste nás mohli vidět

Tak schválně … kolikrát se v reklamě objevil prostor před penzionem Dubina ?

V kamenné opěrné zdi vedoucí od penzionu dolů do silnice, kde prochází směrem vzhůru táta se synem, je to nějakých třicet schodů. Od ústí schodů po silnici opačným směrem dolů cca 100 metrů a pak doleva na Máchovy schody … dáte jich sotva osmdesát a jste u sochy Karla Hynka Máchy. Nalevo i napravo od sochy jsou otevřené městské hradby s nádhernými výhledy. Pokud budete pokračovat dále za sochu mezi městským divadlem a spořitelnou … po cca sto metrech se ocitnete na Mírovém náměstí …

Created by Jirka Háček.cz | © All Rights Reserved